Ми всі п’ємо каву по кілька разів на день, хтось – заварну, а деякі надають перевагу розчинній, бо з нею менше клопоту: вона легко і швидко готується, а ще значно дешевша. Та насправді цей напій підходить не всім. Якщо бажаєте дізнатися, кому варто утриматися від вживання розчинної кави, – читайте далі.
Розчинна кава: користь чи шкода
Варто зазначити, що ця кава виробляється з кавових зерен, які мають пошкодження чи зовнішні дефекти, тому її не продають у її первинному стані. До неї додають ароматизатори, сухе молоко й цукор – якщо це кава “три в одному”, аби покупцям було зручніше її вживати. Так не доведеться витрачати час і кошти на купівлю інших складників.
Під час виробництва розчинної кави з кавових зерен “витягають” майже всі ефірні олії та корисні елементи. А щоб напій добре розчинявся у воді під час приготування, кава піддається багаторазовій обробці. Тим самим її позбавляють залишків корисних мікроелементів. І кофеїну в такому напої значно менше, ніж у натуральній каві.
Є три види кави – порошкова, гранульована й сублімована. Для нашого організму не має значення, який вид ми вживаємо. Така кава однаково не дуже корисна для здоров’я. Єдине, що цей напій може мати діуретичний ефект, допомагаючи вивести з організму зайву рідину.
Кому не можна пити розчинну каву
Через те, що розчинна кава містить багато консервантів, стабілізаторів і різноманітних добавок, вона, на жаль, може мати низку негативних аспектів.
- Розчинна кава може викликати психологічну залежність і негативно впливати на нервову систему. Тому її не можна пити людям, які мають проблеми чи захворювання центральної нервової системи.
- Цей напій підвищує артеріальний тиск, тому може завдати шкоди серцево-судинній системі. Людям, які мають проблеми з тиском, варто уникати такої кави.
- Розчинна кава може вимивати кальцій з організму, тому це призведе до крихкості кісткової тканини, болю в суглобах.
- Напій може подразнювати слизову оболонку та стінки шлунку. Тому людям, які мають проблеми зі шлунком і кишківником, також варто утриматися від вживання розчинної кави.
Читайте також:
Лікарі порадили людям після 60-ти забути про ці продукти та звички: що потрібно їсти в такому віці
Ця популярна спеція лікує серце і на 34% знижує ризик передчасної смерті: дослідження вчених
Чому біг може нашкодити здоров'ю: реабілітолог пояснює, як потрібно правильно бігати