Росіяни намагаються запускати їх зі Starlink на борту та наводячи дрони через українську мережу операторів.
Про це сказав військовий експерт, офіцер резерву Повітряних сил ЗСУ Андрій Крамаров на Radio NV.
Росія просунулася вперед у технологічному розвитку і можливостях щодо організації виробництва безпілотників. За його словами, РФ могла вирішити питання щодо вироблення фюзеляжу “Шахедів”, а також почала виробляти примітивні двигуни для них.
Крамаров заявив, що РФ інвестує у виробництво БпЛА “шалені суми”.
“І все це в сукупності дозволило росіянам так швидко перейти до високих темпів виробництва БпЛА та підтримувати їх”, – додав він.
За словами експерта, ворог може наводити дрони через українську мережу. Оскільки росіяни використовують доволі масову технологію щодо геопозиціювання дрона “Шахед”, вони використовують цивільні моделі GPS, які у нас є майже в кожному мобільному телефоні. А головним способом забезпечення роботи цього модуля, як і в мобільних телефонах, є передусім Мережа, і відповідно вони намагаються шукати певні можливості.
“Наприклад, є інформація, що вони використовують якимось чином картки українських мобільних операторів. Тобто під час польоту дрон просто ловить звичайний 4G чи 3G мобільний інтернет, який у нас є, і за допомогою нього здійснює геопозиціювання. В порівнянні з будь-яким військовим аналогом це, звісно, менш ефективно”, – пояснив Крамаров.
Він зазначив, що швидкість “Шахеда”, а також висота його польоту є абсолютно робочими для мобільних операторів, вишок.
“Ворог намагається, і це вже не перші спроби, використати технологію Starlink”, – сказав експерт.
За його словами, Starlink дає кращу швидкість, вищу якість інтернет-з’єднання, а відповідно оця цивільна технологія геопозиціювання працюватиме більш точно.
“Плюс, можливо, дозволяє робити певні корективи в траєкторії польоту в режимі реального часу, коли цей БпЛА використовується”, – сказав Крамаров.
Нагадаємо, що вересень 2024 року став першим місяцем зі щоденними атаками “Шахедів”. Вже відомо, скільки ворог випустив по Україні ударних БпЛА.
Читайте також: