Це мала бути звичайна місія з доставки близько трьох тонн продовольства, палива та інших вантажів на Міжнародну космічну станцію. Але коли в суботу, 23 листопада, екіпаж МКС відкрив люк вантажного корабля, на астронавтів чекав сюрприз — токсичний запах.
Про це пише ArsTechnica.
“Відкривши люк космічного корабля “Прогрес”, космонавти Роскосмосу відчули несподіваний запах і побачили невеликі краплі, що змусило екіпаж закрити люк”, — йдеться у заяві NASA, опублікованій у неділю, 24 листопада.
За даними космічного агентства, очищувачі повітря та датчики забруднення на борту орбітальної лабораторії контролювали атмосферу станції після виявлення аномального запаху. До неділі диспетчери польотів у Центрі управління польотами у Х’юстоні визначили, що якість повітря усередині космічної станції знаходиться на нормальному рівні.
Проте американське космічне агентство, можливо, дещо применшує серйозність події. Відомо, що запах був “токсичним” і спонукав російських космонавтів негайно закрити люк, що веде до космічного корабля “Прогрес”, який стартував із космодрому Байконур у Казахстані у четвер, 21 листопада.
Низка проблем російської космічної програми
Космонавти в російському сегменті МКС були змушені одягнути захисне спорядження та активувати додаткову систему очищення повітря. В американському сегменті станції астронавт NASA Дон Петтіт сказав, що він відчув запах, схожий на фарбу спрей.
У неділю вдень у NASA заявили, що повітря на станції очищене і екіпаж збирається знову відкрити люк вантажного корабля.
Поки що невідомо, що стало джерелом неприємного запаху, проте попередні російські кораблі мали різні витоки під час польотів. Так, у лютому 2023 року у корабля “Прогрес”, що пристикувався до МКС, розгерметизувалася система охолодження.
Видання зазначає, що після початку повномасштабної війни Росії проти України держкорпорація “Роскосмос” зіткнулася з фінансовими та кадровими труднощами. Ймовірно, це призвело до того, що у російських космічних кораблів, які доставляють людей і вантажі на МКС, почали регулярно виникати технічні проблеми.
Нагадаємо, два місяці тому на МКС відбулася зміна командування. Астронавт NASA замінила росіянина
Читайте також:
- Були на межі катастрофи: “Чандраян-2” зміг ухилитися від апарату Південної Кореї на орбіті Місяця
- SpaceX випробувала ракету Starship: за польотом спостерігали Маск та Трамп
- NASA б’є на сполох: на російській частині МКС п’ять років триває витік повітря