НАТО думає, як краще стримувати РФ, і готується до війни

Станом на осінь 2024 року російська армія вже не становить такої загрози, як у лютому 2022 року, тому у НАТО є час, щоб підготуватися до війни.

Про це сказав голова Військового комітету НАТО, голландський адмірал Роб Бауер, передає Reuters.

Він додав, що це означає збільшення інвестицій в оборонну промисловість.

“Якість цих сил (російських – ред.) знизилася… Станом на зараз росіяни не є такою загрозою, як у лютому 2022 року, тому у нас є трохи часу, щоб підготуватися”, – сказав він.

Бауер додав, що потрібно збільшувати інвестиції в оборонну промисловість задля стримування РФ.

“Якщо ми зможемо забезпечити постачання всіх життєво важливих товарів і послуг за будь-яких умов, це стане ключовим складником нашої стримувальної політики”, – пояснив Бауер.

За словами адмірала, стримування – це не лише військові можливості, а й використання всіх доступних інструментів в умовах війни.

Він навів приклад зростання кількості актів саботажу в Європі. Йдеться і про перебої з постачанням енергоресурсів.

“Ми думали, що укладаємо угоди з “Газпромом”, але насправді домовлялися з Путіним. Так само з китайською інфраструктурою та товарами. Власне, ми маємо справу з Сі Цзіньпіном”, – додав він.

Залежність від експорту КНР

Бауер також наголосив на залежності Заходу від китайського експорту. Ба більше, хімічні компоненти для медичних препаратів також постачаються з Китаю.

Він назвав наївними сподівання на те, що Комуністична партія Китаю ніколи не використає цю залежність.

“Керівники бізнесу в Європі та США повинні розуміти, що їхні комерційні рішення мають стратегічний вплив на безпеку країн. Бізнес має бути готовий до сценарію війни і відповідно адаптувати свої ланцюги виробництва та постачання”, – пояснив адмірал.

Нагадаємо, Росії вистачить радянської зброї до кінця 2025 року. Про це повідомляють західні ЗМІ. Водночас росіяни все ще активно використовують артилерію, так звану “королеву війни”. Це і надає їй перевагу у війні проти України.

Читайте також: 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *