Складні бої, втрати та мобілізація: як ЗСУ пережили свій найтяжчий рік від моменту створення

Сьогодні сучасна Українська армія святкує день народження – 33-й рік був, без перебільшення, одним із найскладніших. Важкі бої за міста й села, нова ера літаків, бусифікація та CЗЧ, найбільший військовий бюджет і неякісні снаряди, обміни полонених та війна на території противника.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Наталії Нагорної.

Важкі бої і втрати ЗСУ

За право кожного жити, і жити вдома, за право України бути, і бути незалежною, за право на мову, культуру та історію армія заплатила тисячами життів своїх воїнів.

33-й рік армії був роком великих битв. Це пекло Авдіївки: українська армія тримала тут фронт 10 років. Росіяни кинули сюди 40 тисяч окупантів. Битва за Вугледар тривала понад два роки. Наразі ворог рухається в бік Курахового, і ця велика битва ще попереду.

Роботине, Оріхів, Торецьк, Нью-Йорк, Часів Яр, Лиман, Куп'янськ, Вовчанськ – такої кількості гарячих оборонних боїв не витримувала жодна армія світу. Це неймовірні зусилля, героїзм оборонців лівобережжя Херсонщини, коли армійцям доводиться діставатися позицій по воді і нести значні втрати – вбиті, зниклі безвісти, тяжкопоранені.

Це і битви в небі. Коли на 33-му році життя українська армія остаточно стає армією дронів. Україна стає першою країною, де сили безпілотних систем – це окрема структура.

На 33-му році принципово змінюєтсья українське небо, тепер там F-16 – на них довго чекали, але їх наразі небагато і вони поки не можуть переламати перебіг війни.

Нові кадрові рішення в армії та скандали

Цього року українська армія пережила і заміну головнокомандувача: Валерія Залужного на цій посаді змінює Олександр Сирський.

У травні 2024 року українська армія отримує новий закон про мобілізацію. Він передбачає – чоловіки призовного віку мають 60 днів на оновлення своїх данних до 16 липня 2024-го. У військкоматах знову черги – частина з тих, хто не оновлював свої дані до того, опинилися у війську. Потенційних армійців для війська шукають по ресторанах, концертах, на блокпостах. З'являється термін “бусифікація” – це коли призовника примусово везуть до пунктів комплектації.

Бригадам дозволяють і рекомендують самим набирати собі особовий склад, а по всій країні створюють рекрутингові центри, де повістку не дають, але можна обрати собі спеціальність.

33-річна українська армія має гострий, подекуди критичний дефіцит в оборонцях. Про будь-яку демобілізацію під час воєнного стану досі не йдеться.

Курська операція

Вперше в новітній історії українська армія переносить війну на територію противника – ядерної держави-окупанта. Українські військові тут гарно укомплектовані і їм вдається дотриматися режиму тиші. Українці про те, що операція почалася, дізнаються із соцмереж. Це надзвичайно складна операція, яка триває вже понад чотири місяці і дається нам великою кров'ю. Її мета – утримати війська противника на його території. Вона дала змогу поламати плани росіян з наступу на Сумщину та Чернігівщину, а ще створила новий обмінний фонд. Українські військові примусили Росію повертати наших додому.

Обміни полоненими

10 обмінів полоненими за рік – це той момент, коли попри всю жорстокість війни, можна було відчути радість, коли наші повертаються додому. А це 1169 українців, серед яких нарешті захисники “Азовсталі”, які були в полоні понад два з половиною роки.

Українські воїни з полону повертаються змученими, схудлими. Але після реабілітації більшість стає знову у стрій, хоча цього року до закону про мобілізацію внесли зміни, що вони мають право звільнитися зі Збройних сил.

“Цей важкий рік був настільки неймовірним, що, звісно, одного сюжету недостатньо, щоб висловити безмежну подяку армії, завдякі якій існує наша країна. Коли останні 10 років, відтоді як росіяни зайшли на нашу землю, вони стримують ворога, ризикують життям і незмінним залишається одне – надія лише на них”, – йдеться у сюжеті ТСН.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: НАЖИВО СПЕЦЕФІР ТСН 1+1 НОВИНИ ЗА ВЕЧІР 6 ГРУДНЯ – П'ЯТНИЦЯ

Читайте також: 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *