“Путіну потрібен шок”: експерт назвав сценарії найближчої загрози для Києва

Після нічної та ранкової дроново-ракетної атаки по Україні 13 грудня, під час якої було збито рекордну кількість повітряних цілей, вірогідність нового потужного удару не виключається протягом найближчих днів – про це в коментарі для ТСН.ua розповів колишній речник Генштабу ЗСУ, військовий експерт Владислав Селезньов.

“Тенденція доволі загрозлива. Минулі ніч і ранок – майже 200 дронів. Зрозуміло, що були не лише “Шахеди”, а й “Пародії” та “Гербери” для того, щоб максимально перевантажити нашу систему ППО. Це неймовірне навантаження на нашу ППО. Частину дронів ми не змогли знищити, відповідно вони виконали покладені на них завдання. І ключове – понад 90 ракет. Це масштабна ракетна атака. З урахуванням того, що це був комбінований ракетний удар, частина ракет влучила туди, куди була націлена”, – аналізує ситуацію в коментарі для ТСН.ua Владислав Селезньов.

Експерт звертає увагу на те, що російські z-пабліки повідомляли, що кульмінацією атаки мав бути запуск “Орешніків”.

Загроза зберігається 

“Того не сталося, але не факт, що того не станеться за кілька днів. Деякі з експертів, посилаючись на протоколи про закриття повітряного простору над Капустіним Яром, припускають, що запуск може відбутися за кілька днів. Здається, від 18 грудня знов закриватимуть небо над Капустіним Яром для того, щоб проводити випробувальні чи бойові пуски тих самих ракет”, – каже Селезньов.

Він додає: “Тому саме в той проміжок часу я вчергове закликаю не нехтувати сигналом повітряної тривоги. Є певні ознаки того, що ворог може вчинити теракт, вдаривши по скупченню цивільного населення. Чи може це бути Київ чи інші скупчення населення – цього виключати не можна. Не нагнітаю, а закликаю до відповідальності”.

Під скупченням людей експерт має на увазі торгові центри, виставкові, концертні зали, великі навчальні заклади.

“Путіну потрібен шок. Шок, у який має зануритися країна через надзвичайно величезний рівень втрат серед цивільних. Звісно, що Путін навряд чи наважиться на використання ядерної компоненти, але навіть удари ракетами зі звичайними боєголовками можуть призвести до великих втрат серед цивільних. Я підкреслюю, що кожному з нас не варто нехтувати сигналами повітряної тривоги, тим більше, мешканцям столиці. Путін постійно повторює, що центри ухвалення рішень, командні пункти, пункти управління та зв’язку для нього є пріоритетною ціллю”, – припускає Селезньов.

За словами експерта, проміжок у 3-5 днів не означає, що ворог не застосовуватиме практику масованих дронових атак. До цього аналітик додає, що цілями ворога є не лише енергетика та об’єкти логістики, але й військові об’єкти. “Вони цілили балістикою по Старокостянтинову, Миргороду, тобто по місцях, де, ймовірно, можуть бути наші винищувачі”, – аналізує відкриту інформацію Селезньов.

Крім того, за словами колишнього речника Генштабу ЗСУ, на тлі того, що Україна зараз отримує масштабні пакети військово-технічної допомоги від США, путінська армія намагається атакувати об’єкти транспортної інфраструктури, зокрема в західній частині України. “Ворог намагається зруйнувати те, що дозволяє нам бути більш потужними на полі бою”, – робить висновок експерт.

Резюмуючи, Селезньов вважає, що Путін не має намірів не загострювати ситуацію ще більше до інавгурації Дональда Трампа.

“Навпаки. Обидві сторони російсько-українського протистояння намагаються зробити найбільш зручні, потужні умови та позиції для початку переговорного треку. Путіну потрібен шок, від якого б весь світ жахнувся, і передусім українці. Але цього (ракетної атаки – Ред.) може і не статися. Тому треба жити буденним життям, але відповідально ставитися до сигналів повітряної тривоги”, – каже аналітик.

Раніше повідомлялося про те, що Пентагон попередив Україну.

Читайте також: 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *