Україна продовжує розвивати інноваційну тактику використання FPV-дронів, створюючи так звані “повітряні авіаносці” — безпілотники-носії, які доставляють кілька ударних FPV до цільових зон. Такі дрони можуть запускати бойові апарати безпосередньо в польоті, зберігаючи водночас зв’язок і контроль над ними.
Про це пише Forbes.
За словами командира підрозділу “Тайфун” Нацгвардії з позивним “Михайло”, система ще перебуває у стадії розвитку.
“Це поєднання використання наявних технологій та їхнього постійного вдосконалення. Йдеться про оптимізацію того, що в нас уже є”, — пояснює він.
Україна вже тестує носії як із фіксованим крилом, так і мультикоптери, здатні транспортувати до шести FPV-дронів. Проте більше — не завжди краще. Потрібна чітка координація, адже “кожен дрон повинен працювати на окремій частоті, щоб уникнути перешкод”, каже “Михайло”.
Залежно від типу носія — літак чи гвинтокрил — є свої ризики. Гвинтокрилі дрони вразливі до стрілецької зброї, інших дронів і засобів РЕБ. Літаки з фіксованим крилом мають вищу дальність і висоту, але помітні для ворожої ППО.
“Успішне використання таких систем вимагає детальної розвідки для виявлення прогалин у ППО супротивника”, — наголошує “Михайло”.
Українські безпілотники вже уражають цілі на відстані понад 40 км за лінією фронту і така тактика, схоже, лише починає розкривати свій потенціал.
Раніше ми розповідали про FPV-дрони на оптоволокні, які почали використовувати як українські військові, так і російські окупанти.